Bezpieczeństwo


Bezpieczeństwo

Żądanie zapłaty ''z góry'' najczęściej okazuje się być próbą oszustwa. Dokonywanie przelewów ''z góry'' nie jest bezpieczne i bardzo często wiąże się z utratą przelanych już pieniędzy. Dotyczy to zarówno płatności przelewem gotówkowych (realizowanych za pośrednictwem np. Western Union, MoneyGram, itp.), jak i przelewów bankowych. W obu przypadkach możliwe jest odebranie pieniędzy na podstawie fałszywego dowodu tożsamości, a Ty niestety nie masz prawa ubiegać się o zwrot pieniędzy! Wybierając tego rodzaju formy zapłaty, nie znając adresata, podejmujesz ryzyko i zasadniczo te metody płatności nie są odpowiednią formą zapłaty za auto i inne artykuły wysokiej klasy

*5on6.pl nie świadczy serwisów escrow. Jeśli otrzymasz e-mail z prośbą o skorzystanie z usługi serwisu escrow, jest to niewątpliwie nielegalna działalność . Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności oferty, zadzwoń do nas.

*Większość dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną może być sfałszowana i nie daje gwarancji prawdziwej tożsamość osoby sprzedającej pojazd/inne artykuły lub że dokumenty są ważnym dowodem potwierdzającym posiadanie pojazdu.

*Jako sprzedający zawsze stosuj środki zapobiegające oszustom. Sprzedający finalizując transakcję, często otrzymują czeki, które okazują się nie mieć wystarczających środków finansowych do ich zrealizowania. Zalecamy, aby nie przyjmować czeków jako środka płatniczego!

Jeśli jako sprzedający, otrzymasz czek (zazwyczaj wysłany z zagranicy) z większą niż uzgodnioną ceną zakupu, wielce prawdopodobne jest, że masz do czynienia z próbą oszustwa. W żadnym wypadku nie przekazują kupującemu nadpłaconej kwoty. Czek najprawdopodobniej jest skradziony bądź podrobiony.

Phishing:

Niestety obecnie możliwe jest sfałszowanie adresu nadawcy wiadomości. Oszuści wykorzystują tzw. Phishing e-maile, aby uzyskać poufne dane (numer karty kredytowej, hasła itp.) lub przedstawiać fałszywe fakty potencjalnemu nabywcy ("skorzystaj z naszej zaufanej usługi płatniczej" itp.). 5on6.pl kontaktuje się wyłącznie z klientami prywatnymi w związku z reklamą lub na Twoją prośbę. Jako reklamodawca/sprzedawca podałeś nam numer karty kredytowej lub numer konta i kod sortowania, aby zapłacić za reklamę. Dane te są wykorzystywane wyłącznie do zapłaty za naszą usługę! 5on6.pl nigdy, na żadnym etapie nie zażąda tych danych ani przez e-mail, ani telefonicznie! Jako potencjalny nabywca nie otrzymasz żadnych e-maili z serwisu  5on6.pl bez uprzedniego zainicjowania kontaktu (np. żądanie wyszukiwania wiadomości e-mail, konkretny wniosek). Jeśli jednak otrzymasz niechciane wiadomości, które wskazują, że mogą pochodzić z serwisu 5on6.pl, jest to niewątpliwie fałszywy e-mail.

*5on6.pl jest zaangażowany na pewnym etapie zakupu tylko i wyłącznie po uprzednim otrzymaniu takiego zapotrzebowania od kupującego, a ten dokonał już niezbędnych płatności w naszym biurze w swoim kraju.  5on6.pl nie śledzi kto jaki i od kogo kupuje. Nie ingerujemy w umowy dotyczące sprzedaży dokonywanej między nabywcą a sprzedającym. W związku z tym  5on6.pl nie jest w stanie dostarczyć żadnych informacji dotyczących sytuacji finansowej czy zdolności kredytowej nabywcy. 5on6.pl nie ma dostępu do takich informacji. Jeśli jednak otrzymasz e-mail, który wydaje się pochodzić z serwisu 5on6.pl i zawiera oświadczenia dotyczące wiarygodności kredytowej czy sytuacji finansowej nabywcy, jest to niewątpliwie fałszywy e-mail. Wszystkie prośby od kupujących, którzy chcą, aby 5on6.pl zakupił, sprawdził, dostarczył czy wysyłał pojazd/inne artykuły w ich imieniu, muszą w pierwszej kolejności być zainicjowane telefonicznie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się natychmiast z naszym biurem pomocy info@5on6.pl.